دوره های آموزشی امنیت سایبری/

31 خرداد

امنیت سایبری سیستم های کنترل صنعتی

آشنایی با بهترین روش های اجرایی امن سازی سیستم های کنترل صنعتی در برابر تهدیدهای سایبری

سیستم‌های کنترل صنعتی، سیستم‌هایی مبتنی بر رایانه هستند که برای کنترل فرایندهای صنعتی و عملکردهای فیزیکی استفاده می‌شوند. استفاده گسترده از این سیستم‌ها در زیرساخت‌ها و سامانه‌های حیاتی کشور، موجب شکل‌گیری نوع جدیدی از حملات سایبری به شبکه‌های بزرگ صنعتی کشورمان شده است که از نمونه‌های مشهور و شناخته شده آن در سال‌های اخیر می‌توان به استاکس‌نت اشاره کرد.

ادامه ...
19 خرداد

راهبردهای امن سازی زیرساخت های حیاتی کشور

آشنایی با راهکارهای جامع امن سازی زیرساخت های حیاتی کشور در برابر تهدیدهای سایبری

همزمان با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین در زیرساخت‌های حیاتی و منابع کلیدی کشورمان، مباحث مربوط به امنیت آنها نیز در عین وجود کارایی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که هرگونه آسیب جدی به این زیرساخت‌های حساس می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری را برای آن سازمان‌ها و همچنین شمار زیادی از شهروندان دربرداشته باشد.

ادامه ...
14 خرداد

مدیریت حوادث سایبری (نحوه راه اندازی تیم امداد رایانه ای)

آشنایی با اصول عملیاتی و چگونگی راه اندازی تیم های واکنش اضطراری به رخدادهای سایبری در سازمان

با پیشرفت و گسترش روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیای امروز، بحث حفاظت از داده‌ها اهمیت ویژه‌ای یافته است. هر چه راه‌های دسترسی و روش‌های ارتباطی افزایش می‌یابد مسئله حفاظت از امنیت اطلاعات نیز مهم‌تر و پیچیده‌تر می‌شود. وجود حفره‌ها و نقص‌های امنیتی در سیستم‌های فناوری اطلاعات، همواره مورد توجه افراد سودجو بوده است به طوری که در مقاطعی از زمان، سرعت افزایش تعداد حملات صورت گرفته، از سرعت پیشرفت و گسترش سیستم‌ها بسیار بیشتر است. بنابراین با نگاهی به آمار منتشر شده و وضعیت فعلی پیشرفت فناوری اطلاعات، وجود مراکزی مستقل برای تأمین امنیت فضای تبادل اطلاعات در سازمان‌ها امری حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد.

ادامه ...

Style Switcher

Predefined Colors

Menu Style

Background Image

Reset